26.05.2019 - Dzień Strażaka w OSP Wesoła

W dniu 26.05.2019r. na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wesołej przy ul. 1 Praskiego Pułku WP 31 odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka. Meldunek o gotowości pododdziału Wiceprezesowi Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP dh Zbigniewowi Kaliszykowi złożył Zastępca Naczelnika OSP Wesoła dh Grzegorz Wawrzyniak. W kolejnym etapie uroczystości wręczono odznaczenia, odznaki oraz awanse na wyższe stopnie. Kulminacyjnym punktem uroczystości było przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego STAR MAN 1466 z zasobów Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy dla OSP Wesoła. Aktu przekazania dokonał Komendant Miejski PSP m.st. Warszawy st. bryg. Leszek Smuniewski. W imieniu OSP Wesoła samochód przyjął Wiceprezes - Naczelnik dh Tomasz Śniegocki. Ponadto druhowie uczestniczący w działaniach ratowniczo-gaśniczych otrzymali nowe ubrania specjalne LION oraz hełmy ROSENBAUER. 

 

FOTO: Jakub Chabiera

Partnerzy