15.07.2021 - Zabezpieczenie operacyjne rejonu JRG-11

W dniu 15 lipca zastęp GCBA  379[W]25 z OSP Wesoła będący na zabezpieczeniu rejonu operacyjnego JRG-11 interweniował przy dwóch zdarzeniach. Pierwsza dyspozycja dotyczyła pomocy Policji w otwarciu mieszkania. W lokalu znajdowała się osoba, która wzywała pomocy. Przy pomocy drabiny, jeden z ratowników wszedł do mieszkania przez uchylone drzwi balkonowe i otworzył drzwi wejściowe. Na miejscu był również zastęp z JRG-6 i Policja. Kolejne zgłoszenie brzmiało: porażenie prądem. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że w zakładzie przemysłowym dwie osoby zostały ciężko porażone prądem. Trzecia osoba została lekko ranna podczas ich ratowania. Równocześnie z zastępem na miejsce dojechał Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, sprawdzeniu miejsca zdarzenia detektorem prądu przemiennego i kamerą termowizyjną. Dwie osoby poszkodowane zostały hospitalizowane. Na miejscu pracowały zastępy z OSP Wesoła, JRG-6, JRG-11 oraz ZRM i Policja.           

 

Tekst i foto: Kacper Pasternak, 

 

Partnerzy